Ученици из целе Србије на републичком такмичењу у Младеновцу - прво место за Милицу Вучетић из Гимназије

Републичко такмичење ученика средњих школа и гимназија у знању страних језика одржано је у Младеновцу. У младеновачкој Гимназији и Техничкој школи окупило се више од 300 средњошколаца из целе Србије у жељи да покажу колико добро знају стране језике и изборе што бољи пласман на републичком такмичењу.

Младеновац је имао три представника који су изборили право учешћа на овом такмичењу. Реч је о ученицима Гимназије Милици Вучетић, Нини Симић и Лазару Стошићу.

Матуранткиња Гимназије, Милица Вучетић,  бриљирала је на ребупличком такмичењу освојишши прво место из руског језика.

Такмичење је организовало Друштво за стране језике и књижевност Србије у сарадњи са Гимназијом и Техничком школом уз подршку Градске општине Младеновац.

Из Друштва за стране језике и књижевност захвалили су се Гимназији, Техничкој школи и локалној самоуправи на сјаном дочеку и одличној организацији такмичења које је, како су истакли, у сваком сегменту било организовано на највишем нивоу.

Takmicenjejezici1
Takmicenjejezici2