Просторни план градске општине Младеновац

Просторни план градске општине Младеновац је основни плански документ за усмеравање и управљање дугорочним одрживим развојем локалне заједнице.

План нуди визију просторног развоја у којој је општина Младеновац просторно и функционално позиционирана и афирмисана међу општинама региона Београда, што ће постићи валоризовањем геостратешког положаја, природних и туристичких потенцијала и повезивањем са ширим окружењем, са посебним акцентом ка развијању туризма (бањског, здравственог, излетничког, културно-манифестационог, ловног) и пољопривреде.

Скупштина града Београда на седници одржаној 27.09.2012. године донела је Просторни план градске општине Младеновац који је објављен у

"Службеном листу града Београда" број 53/2012 [пдф, 5МБ].

Графички део Плана чине рефералне карате у размери Р 1:50000 -

Реферална карта 1 "План намене простора"

Реферална карта 2а "Мрежа насеља и саобраћај"

Реферална карта 2б "Инфраструктурни системи"