Седница Штаба за ванредне ситуације

На данашњој седници општинског Штаба за ванредне ситуације разматране су тачке дневног реда везане за предстојећи зимски период.

Штаб је обавештен о динамици израде Процене угрожености од елементарних непогода и других несрећа на територији општине Младеновац.  Што се тиче активности у предстојећем зимском периоду, разматрали су се Оперативни планови чишћења пешачких комуникација, одржавања јавних површина као и списак за расподелу соли.

Штаб је анализирао Извештај о стању водотокова у нашој општини као и Предлог мера за санацију водотокова ради спречавања поплава. Такође, разматран је и предлог за формирање стручно оперативних тимова Штаба за ванредне ситуације.