Најава акције "Сат за нашу планету"

altГрадска општина Младеновац и ове године узима активно учешће у глобалној акцији "Сат за нашу планету", која се одржава у суботу, 24.марта, од 20,30 до 21,30 сати.

На сат времена биће искључена јавна расвета у следећим деловима центра града :

1. Градски трг

2. Градски парк са улицама:
- део ул. Краља Александра Обреновића, од ул. Шкотских сестара до Цркве
- сквер између улица Краља Александра Обреновића, Николе Пашића и Космајске (преко пута старе робне куће)
- део улице Јанка Катића, од ул. Краљице Марије до ул. Краља Петра Првог (Поред зграде Поште и Општине)

Основни циљ ове глобалне акције, коју организује Светски фонд за природу (WWF), је да се пошаље снажна порука да је могуће нешто предузети по питању ублажавања последица климатских промена и да је могуће променити своје свакодневне навике за добробит планете и свих нас који на њој живимо. Од свог настанка 2007. године у Сиднеју ова иницијатива је постала глобални покрет у који се прошле године укључило две милијарде људи из 172 земље. Молимо све суграђане да узму учешће у овој акцији, тако што ће у својим домовима искључити светло на један сат и на тај начин дати пун допринос да ова акција у нашем граду буде успешно реализована.