Обележавање стогодишњице ослобођења Младеновца у Првом светском рату

altПредставама, трибинама и изложбом, градска општина Младеновац обележава стогодишњицу ослобођења Младеновца у Првом светском рату.

Младеновац је ослобођен 31. октобра, а трупе војводе Петра Бојовића освануле су на улицама Београда 1. новембра, продрле 600 километара у дубину окупиране територије и наставиле даље напредовање преко Саве и Дунава.

Програм обележавања

29.10.2018.године

11,00 - Спомен-чесма "Црквенац"
Представа "Одужићемо се савезницима", Омладинско позориште "Дадов"

30.10.2018.године

19,00 - Центар за културу и туризам Младеновац - Сала биоскопа
Представа "Повратак краљице Марије Карађорђевић", глумица Љиљана Стјепановића

31.10.2018.године

10,30 - Свечана сала "др Елси Инглис"
Трибина "Завршетак Великог рата", проф. др Миле Бјелајац, директор Института за новију историју Србије

11,40 - Споменик српском војнику - Градски парк, полагање венаца

12,00 - Музеј Младеновца
Отварање изложбе "100 година од ослобођења Младеновца у Првом светском рату", аутор изложбе Велибор Катић са сарадницима.

* карте за представу "Повратак краљице Марије Карађорђевић" могу се преузети у згради градске општине Младеновац, служби за протокол, Јанка Катића 6.