Одржана седница Штаба за ванредне ситуације

altНа данашњој седници Штаба за ванредне ситуације ГО Младеновац разматран је извештај Зимске службе и предстојећа симулациона вежба за чланове Штаба.

Како је присутне известио Небојша Матејић, током досадашњег зимског периода били су ангажовани сви расположиви капацитети који су коришћени плански, према приоритетима али и по позивима грађана и председника месних заједница.

Он је истако да за наредни период има довољно соли и механизације како би се одговорило на евентуалне обилније падавине.

Чланови Штаба су упознати и са предстојећом командно симулационом дводневном вежбом - семинаром која ће се одржати за чланове Штаба, а коју ће организовати Сектор за ванредне ситуације и Црвени крст.

Теоретска вежба ће тематски третирати одговор и реакцију Штаба на елементарне напогоде.

Дневни ред :

alt1. Разматрање извештаја о активностима Зимске службе на територији градске општине Младеновац - период зима 2018/ 2019. године

2. Командно симулациона вежба у Младеновцу (за све чланове Штаба за ванредне ситуације на територији градске општине Младеновац) у Младеновцу, 12 и 13. фебруар 2019. године

3. Разматрање Наредбе о изменама и допунима Наредбе Штаба број III-09-820-1/9-3/2016 од 15. 12. 2016. године и бр. III-09-820-1/12-4/2017 од 26. 4. 2017. године о саставу СОТ-а за евакуацију и спасавање и СОТ-а за одбрану од поплава