Бесплатни уџбеници за петаке

Бесплатни уџбеници за петаке Према одлуци градоначелника Београда бесплатне уџбенике у новој школској години, поред првака, добиће и око 16.000 ученика петих разреда београдских основних школа. Куповина уџбеника биће финансирана средствима из буџета града. Помоћ града родитељима ученика петих разреда биће значајна, јер се цене комплета, од издавача до издавача, крећу од седам па до дест хиљада динара.

– Све директоре основних школа обавестили смо о одлуци градоначелника да ће град купити комплете уџбеника за пети разред. Оне школе које су већ покренуле одређене процедуре у вези са набавком уџбеника, односно тамо где су родитељи већ уплатили одређена средства на школске рачуне како би у претплати набавили уџбенике, обавезале су се да тај новац врате. Такође, у разговорима са Министарством просвете дефинисаћемо шта све чини обавезан комплет уџбеника за пети разред – рекао је Владимир Тодић, секретар за образовање.