Одржана 3. седница Штаба за ванредне ситуације

На трећој седници Штаба за ванредне ситуације Градске општине Младеновац, којом је председавао командант Штаба и председник општине, Владан Глишић, усвојен је Извештај о раду Штаба за 2020. годину, као и План рада за 2021. годину.

У оквиру прве тачке било је речи о обележавању 1. марта, Међнародног дана цивилине заштите. У образложењу је речено да је циљ обележавања овог дана скретање пажње јавности на значај цивилне заштите и развијања свести о превентивним и самозаштитним мерама и поступцима у случају елементарних непогода и техничко-технолошких несрећа. Према међународним стандардима, цивилна заштита представља организован одговор државе на опасности које угрожавају становништво, материјална добра и животну средину.