Археозоолошки налази са локалитета Дивичмеђ на научном скупу у Торонту

У оквиру међуинституционалне сарадње Археолошког института, Музеја града Београда, Балканолошког института САНУ и Лабораторије за биоархеологију Филозофског факултета, уз финансијску подршку Градске општине Младеновац, на Међународном научном скупу “The Second Faunal Interest Group Symposium: Zooarchaeology BEYOND FOOD” који ће се одржати 19. и 20. марта 2021. године на Универзитету у Торонту (Канада), биће презентован реферат под називом “Zooarchaeology Beyond Food: Osteobiographies of Early Medieval Dog and Pig Skeletons at the Divičmeđ site (Serbia)”.

Кроз наведени реферат биће приказани резултати археолошких анализа које су извршене на целим скелетима животиња, пронађеним током археолошких ископавања раносредњовековног налазишта Дивичмеђ (с. Ковачевац) 1995. године, под руководством Музеја града Београда.

Скелетни остаци животиња чувају се у археолошкој збирци Музеја Младеновца - музеја у саставу Музеја града Београда.