Уређење водотокова на територији општине Младеновац

Екипе Јавног водопривредног предузећа "Србијаводе" раде на уређењу водотока реке Луг. Ово предузеће изводи радове на чишћењу муља, кошењу крупног растиња и вађењу дрвних остатака у дужини од два километра.

Ускоро се очекује и почетак редовног пролећног одржавања које подразумева кошење траве на свим водотоковима на територији општине Младеновац.

Чишћење водотокова у општини Младеновац је у редовном програму одржавања ЈВП "Београдводе" од 2018. године и обавља се два пута годишње, на пролеће и јесен, чиме се значајно смањује ризик од поплава.

Urvodotokovi1
Urvodotokovi2