У новембру стижу први комунални полицајаци

У новембру стижу први комунални полицајаци Приликом јучерашње посете Полицијској академији у Земуну, Горјана Обреновић, начелница Комуналне полиције града Београда изјавила је да ће почетком новембра 110 комуналних полицајца који се овде обучвају почети да обављају своју дужност на београдским улицама.

− Иако закон дозвољава да на 5.000 становника буде запослен један комунални полицајац што, према подацима Завода за информатику и статистику, доводи до бројке од укупно 320 до 350 полицајаца, градска комунална полиција почеће са радом са првих 110 полицајаца. Након сумирања резултата и искустава на терену, анализираће се потреба за обуком додатног броја комуналних полицајаца и благовремено предузети мере на кадровском јачању ове градске институције – рекла Обреновићева.