Безбедност најмлађих приоритет - аутоседиште за више од 2.500 новорођених беба у Младеновцу

На додели дечијих аутоседишта, коју је Комисија за безбедност саобраћаја Градске општине Младеновац организовала данас у атријуму Фонтане, окупило се више од стотину родитеља новорођених беба, али и њихових бака и дека који су дошли да преузму седиште.

„Данас смо у прилици да родитељима дарујемо више од стотину аутоседишта категорије 9-36 килограма. Кроз пројекат "Аутоседиште за свако дете" до сада смо поделили близу 3.000 седишта родитељима новорођених беба. Ово је активност на коју смо највише поносни и која је несумњиво од великог значаја како за нас, тако и за све новопечене родитеље, пре свега у смислу безбедности њихових малишана, али и као уштеда кућног буџета. Једини безбедан начин превожења деце у аутомобилу је у одговарајућем аутоседишту и ја апелујем на родитеље да своју децу превозе бебзедно. Употреба дечијих аутоседишта се значајно увећала и ти резултати нам дају додатну мотивацију да наставимо са овим и другим пројектима који имају за циљ повећање безбедности саобраћаја“, рекао је Стефан Ивановић, члан Комисије за безбедност саобраћаја на путевима Градске општине Младеновац.

Autosedista1
Autosedista2