Друштво

Канцеларија за младе у Белгији

Званична делегација Министарства омладине и спорта посетила је Белгију, а у саставу шесточлане делегације се поред Зорице Лабудовић, начелнице сектора за младе и Ђуре Блануше, саветника за међународну сарадњу, налазио и Страхиња Стојковић, шеф Канцеларија за младе градске општине Младеновац.

Како Стојковић каже, током свакодневних састанака размењена су искуства и креирана је стратегија за бољу сарадњу у омладинској политици између Белгије и Србије. Током посете делегација је обишла десет институција за младе у Бриселу, Ватерлоу и Брижу, а том приликом домаћини су представили своје програме и активности које спроводе током године, такође је и договорено партнерство на будућим пројектима које ће финансирати Европска унија.

- Овакав вид састанак јако је битан за усавршавање и напредовање у области омладинске политике. Такође је веома значајо остваривање сарадње на међународном нивоу како бих се кроз будуће пројекте подигао ниво стандарда у раду на локалном нивоу - рекао је Стојковић.