Друштво

Предавање о тражењу посла

Предавање о тражењу посла Секретаријат за социјалну заштиту организовао је, у сарадњи са Националном службом за запошљавање, предавање о тражењу посла за бивше становнике нехигијенског насеља "Газела" који сада живе у новоформираном насељу Варош у Младеновцу. Предавању које је одржано у тамошњем друштвеном центру присуствовали су одрасли, али и млађи становници насеља, и могли су да чују корисне информације о томе како се пријављује на биро за незапослене, како се добија радна књижица и како се у сарадњи са саветником за запошљавање активно тражи посао.

Слично предавање већ је одржано за становнике насеља Раковица, Барајево и Сурчин, а идуће недеље планирано је и предавање за становнике новоформираног насеља Макиш.

Уз ова предавања, организују се и радионице за жене, с циљем да се и оне једног дана запосле.

Извор : Студио Б