Култура

Филмски фестивал у Сопоту почиње 2. јула

Филмски фестивал у Сопоту почиње 2. јулаТакмичарски фестивал домаћег играног филма, 38. СОФЕСТ 09, одржаће се од 2. до 6. јула у Сопоту. Припреме СОФЕСТ - а већ улазе у завршну фазу. У својству организатора фестивала, "Дирекција ФЕСТ-а" се почетком маја обратила свим продуцентима бројних домаћих филмова снимљених у последњих годину дана, са позивом за учешће на овогодишњем СОФЕСТ-у.

Пројекције ће се одржавати у дворани Центра за културу у Сопоту, а присуствоваће аутори, глумци и продуценти. Фестивал ће доделити шест званичних награда: за најбољи филм, режију, сценарио, најбољу женску и мушку улогу и награду жирија публике. До 10. јуна Одбор фестивала ће утврдити тачне новчане износе награда. Оснивач фестивала од пре две године је град Београд