Култура

Фестивал Ромског фолклора

Фестивал Ромског фолклораКултурно уметничко друштво "Романо Ило" из Младеновца организује у суботу, 18. септембра са почетком од 17,00 часова Трећи Фестивал Ромског фолклора. Поред домаћина, своје умеће у Сали биоскопа, представиће и КУД – ови из Бора, Пирота, Србобрана и Крушевца. Улаз је бесплатан. Пре почетка Фестивала ансамбли ће од 16,00 часова прошетати младеновачким улицама.

О предстојећој смотри Ромског фолклора, Драгутин Михаиловић Шеле , председник КУД "Романо Ило", каже :

– Треће године одржавања Фестивала са пуно муке и напора смо успели да припремимо све за одржавање ове манифестације. Долазе наши стари пријатељи из Бора, али и нови гости из Пирота, Србобрана и Крушевца, што је и наша пракса, да сваке године доведемо неки нови КУД из свих крајева Србије. Сви знамо каква је економска ситуација у држави и многи нам се жале, попут Србобрана, да тешко успевају да обезбеде чак и превоз на Фестивал. Можда, зато што са локалном самоуправом и немају толико добре односе, као што КУД "Романо Ило" има са Градском општином Младеновац која је ове године генерални спонзор Фестивала – рекао је Михаиловић и позвао све грађане да дођу и уживају у игри и песми Ромских фолклорних група.