Култура

Расписан књижевни конкурс "Шумадијских метафора"

Расписан књижевни конкурс "Шумадијских метафора"Савет Шумадијских метафора Младеновац расписао је 22. Књижевни конкурс за поезију, прозу и есеистику. Конкурс је отворен до 31. марта 2009. године. Награђени и одабрани радови биће објављени у осамнаестом Зборнику Шумадијских метафора . Награда победнику фестивала за поезију је објављивање књиге песама, а остале награде су новчане .

Пропозиције : 1. Песници достављају по три песме које оцењује жири за поезију.

2. Прозаисти достављају једну кратку причу, искључиво дужине до 5 куцаних страна новинарског прореда , коју оцењује жири за прозу.

3. Овогодишња тема есеја је: Роман "Мала птица", Моме Димића .

4. Све радове слати под шифром у три примерка .

Решење шифре као и саме радове послати у посебном коверту, запечаћеном , на адресу :

Библиотека "Деспот Стефан Лазаревић "
11400 Младеновац , Краља Петра I 175.
са назнаком : "За књижевни конкурс "