Пољопривреда

Састанак сточара са осигуравајућим кућама

Градска општина Младеновац организовала је састанак младеновачког Удружења одгајивача говеда сименталске расе са осигуравајућим друштвима.

Члановима Удружења представљен је програм осигравајућих кућа за осигурање стоке за случај незгоде или болести.

Осигурање животиња покрива бројне опасности које угрожавају живот, репродукцију као и привредни учинак животиња на имањима и у већим погонима за узгој. Пољопровредницима је посебно била интересанта ова врста осигурања где су основни ризици угинућа, принудно клање, болест, убијање несретним случајем као и допунски ризик губитак телета.

Удружења одгајивача говеда сименталске расе са својих 45 чланова, финансијски и бројчано, најјаче је сточарско удружење у Младеновцу.