Aktuelnosti

Obeležen Dan oslobođenja Mladenovca

Svečanom akademijom i polaganjem venaca na spomen obeležja u Mladenovcu i Međulužju, obeležili smo jedan od najznačajnijih datuma u istoriji našeg grada, Dan oslobođenja Mladenovca u Drugom svetskom ratu – 12. oktobar.

Predsednik Gradske opštine Mladenovac, Bogdan Vuksanović, izrazio je duboku zahvalnost svima koji su svojim prisustvom ukazali počast palim borcima i odali priznanje za tekovine u kojima već 80 godina gradimo budućnost.

„Pre svega duboku i večno poštovanje dugujemo oslobodiocima Mladenovca, narodnoodlobodilačkoj vojsci i Crvenoj armiji, znanim i neznanim junacima, koji su 12. oktobra 1944. godine Mladenovcu doneli slobodu i omogućili mu da se razvije u grad u kojem stasavaju generacije koje ga vole i osećaju svojim. Na nama je da budemo dostojni svojih predaka, njihove velike žrtve i još većeg podviga. Da našem gradu obezbedimo sigurnu i izvesnu budućnost.“, naveo je Vuksanović.
Hvala Osnovnoj školi "Kosta Đukić" čiji su učenici pripremili program Svečane akademije.

DanOslb1
DanOslb2
DanOslb3
DanOslb4
DanOslb5

• Datum kreiranja: .
Prava korišćenja: Gradska opština Mladenovac. ©2005-2023.
Info centar GO Mladenovac: 011/7857-846